مروری بر سیستم تبلیغاتی پرشین ادز

مشخصات

زمان آغاز به کار:
مهر ۱۳۸۶

نوع تبلیغ:
بنر در اندازه های (۶۰*۴۶۸) و (۲۴۰*۱۲۰)
دو لینک باکس

قدرت انتخاب تبلیغ :
ندارد

نرخ هر کلیک:
بنر: ۱۴۰ ریال
لینک باکس: ۱۰۰ ریال

حداقل پرداخت:
۲۰۰۰۰۰ ریال

زمان درخواست و پرداخت موجودی:
درخواست نیاز ندارد و پرداخت در ۹ هر ماه شمسی

درجه بندی وبمسترها:
ندارد

ویژگی های خاص:
لینک باکس غیر تبلیغاتی
انجمن گفتگو (تعطیل شده)

تجزیه و تحلیل

چکیده
جذابیت لینک های لینک باکس، و سیستم دقیق کلیک شمار از مهم ترین نقاط قوت این سیستم است. ولی تاخیر زیاد در پرداخت پورسانت ها، و شرط غیر منصفانه پرداخت به شرط ادامه همکاری، این نقاط قوت را تحت تاثیر خود قرار داده اند. مدیر در سابق این سیستم فقط حدود نیمی از پورسانت وبمسترها را به ایشان پرداخت می نمود اما چند ماهی است که هیچ پولی به حساب وبمسترها واریز نشده است. در حال حاضر مدیر این سیستم ادعا دارد که هک شده است و تکلیف چگونگی پرداخت موجودی وبمسترها را مشخص نمی کند.

این سیستم ابتدا با پرداخت مبلغ ۲۰۰ ریال برای هر کلیک شروع به کار کرد. سپس در مدت ۲ ماه نرخ تبلیغات را طی ۲ نوبت، ابتدا به ۱۵۰ ریال و سپس ۱۰۰ ریال کاهش داد. از ابتدا تا چند ماه قبل فقط نیمی از پورسانت بعضی از وبمسترها به آنها پرداخت و تسویه حساب کامل آنها به آینده موکول می شد اما چند ماهی است که هیچ پولی به حساب وبمسترها واریز نشده است.

مدیران این سیستم تبلیغاتی، ابتدا در پاسخگویی به سوالات وبمسترها و حضور فعال در انجمن گفتگو، عملکرد قابل قبولی داشتند، ولی پس از اینکه برخلاف قول قبلی مدیر سیستم، پرداخت پورسانت ها در تاریخ از پیش تعیین شده انجام نشد، انجمن گفتگو را تعطیل کردند.

مهمترین نقطه ضعف مدیریت این سیستم، عدم پایبندی به قوانین و مقررات خود سیستم است. به این معنی که در هر زمان بنابر سلیقه مدیر، ممکن است شرایط جدیدی برای پرداخت بدهی هایی که چندین ماه به تعویق افتاده وضع شود!

به عنوان مثال پس از افتتاح انجمن گفتگوی این سایت، مدیر سیستم پرشین ادز، شرط فعالیت در انجمن را به عنوان یکی از شرایط پرداخت اعلام نمود. (شرطی که قبلا در قوانین سیستم اشاره بدان نشده بود.) که البته با انتقاد وبمسترهای عضو، نهایتا این شرط عملی نشد. (توضیح: با توجه به اینکه فعالیت در انجمن نهایتا به سود خود وبمسترها خواهد بود، و اینکه مدیر سیستم به انتقادهای وبمسترها پاسخ مثبت داد و چنین شرطی را اجرایی نکرد، ما این موضوع را به عنوان نقطه ضعف سیستم در نظر نمی گیریم.)

ولی متاسفانه پس از مدتی، شرط غیر حرفه ای و غیر منصفانه پرداخت در ازای ادامه همکاری وبمسترها با سیستم در دستور کار ایشان قرار گرفت. که همچنان روی اجرای آن اصرار دارند. ( توضیح: هر سیستمی حق دارد بنا به شرایط و صلاحدید مدیران آن، قیمت تبلیغات و یا و قوانین سایت را تغییر دهد. ولی به شرطی که قوانین جدید، فعالیت گذشته وبمسترها، و بدهی قبلی آنها را شامل نشود.)

مدیر سایت پرشین ادز می تواند پس از پرداخت کامل بدهی وبمسترها اعلام کند که از این تاریخ قوانین جدیدی بر سیستم حاکم بوده و ادامه همکاری وبمسترها، منوط به قبول این شرایط است. در نتیجه وبمسترها در انتخاب ادامه همکاری یا ترک سیستم مختار هستند. ولی متاسفانه مدیر این سیستم، ادامه همکاری را پیش شرط پرداخت بدهی های گذشته قرار داده و احترامی برای حق انتخاب وبمسترها قائل نیست.

از نظر مسائل فنی، ایرادات برنامه نویسی در این سیستم مشکلاتی را برای وبمسترها و مدیر سایت ایجاد کرده است. هر چند مدیر سیستم در اوایل شروع فعالیت قول داده بود که به زودی پنل سیستم، به پنلی با حداقل استانداردهای روز تبدیل شود، اما این وعده تا به امروز تحقق نیافته و شما فقط می توانید آمار کل کلیک های قابل قبول را در پنل خود مشاهده کنید.

جهت اطلاع از آخرین اخبار درباره این سیستم اینجا را کلیک کنید.

No Comments