مروری بر سیستم تبلیغاتی ۵ راه

مشخصات

آدرس:
5rah

زمان آغاز به کار:
۵ مرداد ۱۳۸۴

نوع تبلیغ:
بنر استاندارد در اندازه ۶۰*۴۶۸
تبلیغات متنی در اندازه های (۶۰*۴۶۸)، (۹۸*۷۰۸) و (۹۰*۷۰۸)
تبلیغات متنی عمودی با عرض ۱۵۰ و قدرت انتخاب ۶-۱ آگهی
لینک باکس تجاری (ویژه وبمسترهای ۲ ستاره و بیشتر)

امکان انتخاب تبلیغ:
دارد

نرخ هر کلیک:
بر حسب هر تبلیغ متفاوت است

حداقل پرداخت:
۵۰ هزار ریال

زمان درخواست و پرداخت موجودی:
درخواست در هر زمان و پرداخت تا حداکثر ۷۲ ساعت بعد ( فقط حسابهای سیبا و سپهر)
پرداخت سایر حساب ها تا ۴۵ روز زمان نیاز دارد.

درجه بندی وبمسترها:
درجه بندی بر اساس تعدا کلیک ارسال شده و نظر مدیر صورت می گیرد
۱ ستاره: قدرت انتخاب آگهی تا نرخ ۱۵۰ ریال
۲ ستاره: قدرت انتخاب آگهی تا نرخ ۳۰۰ ریال و استفاده از لینک باکس
۳ ستاره: قدرت انتخاب آگهی تا نرخ ۴۵۰ ریال و استفاده از لینک باکس
۴ و ۵ ستاره: قدرت انتخاب آگهی با هر قیمت و استفاده از لینک باکس

ویژگی های خاص:
انجمن گفتگو
لینک باکس غیر تبلیغاتی
سیستم تبلیغاتی واسطه

تجزیه و تحلیل

چکیده:
امکانات مدیریتی کامل و متنوع برای وبمسترها، پرداخت به موقع پورسانت ها و قیمت پایین کلیک ها از مشخصات این سیستم تبلیغاتی است.

سیستم تبلیغاتی ۵راه، یک سیستم تبلیغاتی واسطه است، در نتیجه، با توجه به این که این سیستم از همان ابتدا هزینه تبلیغات را از فرد آگهی دهنده دریافت می کند، هیچگاه در پرداخت پورسانت به وبمسترها دچار مشکل نمی شود. همچنین شما می توانید با یک نام کاربری در سیستم عضو شده، و از محل درآمد حاصل از نمایش تبلیغات، به سفارش آگهی بپردازید.

در این سیستم حداقل مبلغ هر کلیک برای سفارش آگهی ۲۰ ریال است و تعیین مبلغ کلیک ها برای یک آگهی خاص، کاملا در اختیار سفارش دهنده آگهی می باشد. به همین دلیل اغلب سفارش دهندگان از مبالغی بین ۵۰-۳۰ ریال برای سفارش آگهی های خود استفاده می کنند، که این امر باعث کاهش درآمد وبمسترها و استقبال کم ایشان از این سیستم شده است.

مدیران سیستم تبلیغاتی ۵راه اعتقاد دارند نباید محدوده خاصی برای قیمت آگهی های تجاری از سوی مدیران سیستم دیکته شود، بلکه با گذشت زمان و ایجاد رقابت بین آگهی دهندگان، و با توجه به میزان عرضه و تقاضا، قیمت ها خود به خود به حالت مطلوب نزدیک خواهند شد. با اینکه این تئوری در ظاهر درست می نماید، ولی در عمل پس از گذشت بیش از سه سال از فعالیت این سیستم تبلیغاتی، هنوز قیمت آگهی های ثبت شده در این سیستم بسیار کمتر از سیستم های تبلیغاتی دیگر است.

علی رغم امتیازات فراوان سیستم ۵راه، این سیستم مورد استقبال گسترده وبمسترها قرار نگرفته و همین امر موجب شده که سفارش دهندگان آگهی نیز به این سیستم به عنوان یک سیستم کم بازده بنگرند. زیرا اگر چه مبلغ سفارش آگهی در این سیستم، نسبت به سیستم های مشابه پایین تر است، اما تعداد کلیک های دریافتی روزانه برای سفارش دهندگان آگهی هم به همان نسبت کمتر خواهد بود.

یکی از موضوعات داغ مورد بحث در سیستم های تبلیغاتی، موضوع تقلب برخی از نمایش دهندگان و تلاش ایشان در ارسال کلیک های غیر واقعی است. معمولا مدیران سیستم ها، در صورت مشاهده تقلب در آمار کلیک های یک وبمستر، موجودی حساب او را به نفع سیستم ضبط می کنند. به همین دلیل گاهی این شبهه در بین وبمسترهای اخراج شده از سیستم ها به وجود می آید که مدیر سیستم به ناحق حساب آنها را بلوکه کرده است. سیستم ۵راه به ابتکار جالبی در این زمینه دست زده و تمام درآمد وبمستر متخلف را به حساب طرح اکرام ایتام واریز می کند و بدین وسیله جای هیچ گونه شک و شبهه ای باقی نمی گذارد.

کنترل پنل مدیریت تبلیغات در سیستم ۵راه، امکانات خوب و نسبتا کاملی را در اختیار وبمسترها و سفارش دهندگان آگهی قرار می دهد. از جمله، وبمسترها می توانند با مشاهده لیست آگهی های موجود در سیستم، و بررسی قیمت و میزان جذابیت هر کدام، آگهی های تبلیغاتی مورد نظر خود را برای نمایش انتخاب نمایند.

در مورد نحوه تشخیص میزان جذابیت آگهی ها در این سیستم، روش کار بدین صورت است که بنری که تعداد کلیک های روزانه بیشتری دریافت کرده باشد به عنوان بنر جذاب شناخته می شود. هرچند این عدد بدون در نظر گرفتن تعداد دفعات نمایش بنر، معیار دقیقی نیست، ولی می تواند به عنوان یک تقریب اولیه و مفید مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین این سیستم تبلیغاتی، دارای یک لینک باکس غیر تجاری برای تبادل ترافیک بین وبمسترهای عضو در سیستم بوده و یکی از اولین سیستم های تبلیغاتی است که به تاسیس انجمن گفتگو برای وبمسترها اقدام کرد.

طبق قوانین تنها وب سایتها با نام دامنه و میزبانی اختصاصی امکان عضویت در سیستم را خواهند داشت. طبیعتا طبق این قانون حتی وبلاگهائی که تنها دارای نام دامنه اختصاصی بوده و از میزبانی رایگان استفاده میکنند امکان عضویت در سیستم ۵راه را ندارند. این قوانین و مقررات جدید عطف به ماسبق نمی شود. یعنی اعضا قبلی سایت که این شرایط را دارا نمی باشند همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

جهت اطلاع از آخرین اخبار درباره این سیستم اینجا را کلیک کنید.

No Comments