بررسی سرعت پایین سرور ایران مارکت سنتر

بنابر گزارش مدیران فروشگاهها که با سیستم خرید و فروش اینترنتی ایران مارکت سنتر اقدام به ارسال سفارشات مشتریان خود می‌نمایند، سرعت سرور ایران مارکت سنتر در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و این امر به کرات مدیران فروشگاهها در دسترسی به پنل و مشتریان را در ثبت سفارش خود با مشکل روبرو کرده است. در زمانهایی سرور تقریبا داون است و در زمانهایی علی رغم باز شدن صفحه در انتها دگمه ثبت نهایی سفارش عمل نمی‌کند و سفارش مشتری ثبت نمی‌شود و البته در زمانهایی نیز سرور در وضع مناسب قرار دارد اما این مشکلات به طور متناوب رخ می‌نماید.

این مساله می‌تواند به علت کمبود پهنای باند و یا کمبود درصد سی پی یو آزاد و یا مشکلات نرم افزاری باشد. بنابر اخبار درج شده در پنل داخلی فروشگاهها، ایران مارکت سنتر مکرر از افزایش تعداد سرورها سخن می‌گوید اما در عمل رضایت مدیران فروشگاهها تامین نشده است.

با توجه به افزایش کمی تعداد سیستم‌های خرید و فروش اینترنتی به نظر نمی‌آید که ایران مارکت سنتر با افزایش تقاضا مواجه شده باشد، هر چند به فرض وقوع، اینامر دلیل موجهی برای عدم بهبود سیستم نیست، همچنین باید توجه نمود که ایران مارکت سنتر در سال جاری کارمزد ثبت هر سفارش را از ۲۰۰۰ ریال به ۳۰۰۰ ریال افزایش داد. با این افزایش قیمت ۵۰ درصدی انتظار این بود که با توجه به ثابت بودن قیمت دلار و قیمت بین‌المللی سرورها، کیفیت به طور چشمگیری افزایش پیدا کند که در عمل چنین امری محقق نشد.

عدم توجه جدی به این مساله علاوه بر نارضایتی و ضرر و زیان مدیران فروشگاهها (که هیچ کس آن را جبران نمی‌کند) موجب ضرر و زیان کوتاه مدت ( ۵ درصد قیمت هر سفارش + ۳۰۰۰ ریال بازای هر سفارش) و دراز مدت ( استفاده مدیران فروشگاهها از سایر سیستم‌های خرید و فروش اینترنتی) ایران مارکت سنتر می‌شود و نیاز به توجه جدی دارد.

علی رغم گزارش مدیران، سایت تبیلغ اینفو در ۲ نوبت اقدام به بررسی (Ping) سرور ایران مارکت سنتر نمود که گزارش آن در لینک‌های ذیل قابل مشاهده است.

http://tools.pingdom.com/fpt/?url=466.ir/&id=2991065

http://tools.pingdom.com/fpt/?url=466.ir/&id=2991109

پینگ‌های فوق مربوط به لود صفحه اصلی سایت است و عمده مشکلات مربوط به زمان کلیک بر روی دگمه ثبت نهایی سفارش و یا کار کردن مدیران در پنل فروشگاه است که با پیام خطا مواجه شده و از پنل خارج می شوند و برای ادامه کار باید مجددا وارد پنل شوند.

مدیران ایران مارکت سنتر و سایر فروشگاهها می‌توانند نظرات و توضیحات خود را برای ما ارسال نمایند تا در صورت لزوم در پی‌نوشت این خبر درج شود.

No Comments

(لازم)
(لازم، منتشر نخواهد شد.)