گزارش عدم پرداخت و مرور سیستم تبلیغاتی CDToop سبز گستر

بر اساس اطلاعات و مستندات موجود سیستم تبلیغاتی سبز گستر از پرداخت پورسانت وبمسترها به دلایل مختلف خودداری می‌کند و به جای آن به انتشار خبر پرداخت موجودی وبمسترها اقدام می‌نماید!

در ذیل با مروری کوتاه بر عملکرد ایشان، به برخی از دلایل ایشان برای عدم پرداخت موجودی وبمستر اشاره می‌شود.

الف) وبمستری از ایشان درباره امکان خرید از محصولات فروشگاه‌های مرتبط، با اعتبار خود در سیستم تبلیغاتی سبزگستر سوال می‌نماید و مدیر سیستم تبلیغاتی سبزگستر چند ماهی است که در حال قیمت گرفتن از محصولات و ارائه به وبمستر است و با این بهانه از پرداخت پورسانت وبمستر خودداری می‌کند و از وبمستر می‌خواهد که شکیبا باشد!

ب) مدیر سیستم تبلیعاتی سی دی توپ، بدون ارائه هیچ گونه دلیل و مدرکی ادعا دارد که در چند هفته قبل سیستم تبلیغاتی ایشان حک شده است. ایشان این موضوع را با مشکلات مربوط به پنل نود کلیک (پارس نود) ارتباط می‌دهد و با این ادعا، موجودی وبمسترها را صفر کرده است و ادعای داشتن موجودی توسط وبمسترها را ادعایی واهی می‌خواند و از پرداخت درآمد ایشان امتناع می‌نماید. این در حالی است که پنل سیستم تبلیغاتی سبزگستر (نام طراح یا مترجم: آقای ساعتی) با پنل پارس نود (نام طراح یا مترجم: آقای رهبری) متفاوت است و تاکنون گزارشی مبنی بر حک این سیستم از طرف سایر استفاده کنندگان ارسال نشده است. همچنن بر فرض واقع شدن این مساله، ایشان با ادعای داشتن چند هزار کاربر لازم بود که یک بک‌آپ روزانه از دیتابیس داشته باشد که اینطور به نظر می‌رسد که ایشان هیچ بک‌آپی نداشته یا قصد استفاده از آن را ندارد و ادعای وبمسترها را نیز نمی‌پذیرد!

ج) در نتیجه مشکلات فوق، وبمسترها برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر خود تبلیغات سیستم سبز گستر را از وب‌سایت‌های خودحذف کردند و مدیر سبزگستر (CDToop) با تغییر یکطرفه توافق نامه و افزودن این بند که پرداخت پورسانت فقط به وبمسترهایی انجام می‌شود که به همکاری خود ادامه دهند، از پرداخت پورسانت وبمسترها خودداری می‌کنند. این در حالی است که اولا این بند از لحاظ حقوقی هیچ جایگاهی ندارد. ثانیا طبق توافق نامه ایشان موظف بود که هر ۱۰ روز یک بار پورسانت وبمسترهایی را که به حداقل پرداخت رسیده‌اند را بپردازد که ایشان به تعهدات خود عمل نکرده است و پورسانت وبمسترها حداقل برای چندین دوره متوالی پرداخت نشده است و این حق طبیعی وبمستر است که با حذف تبلیغات سیستمی که به تعهدات خود پایبند نیست از ضرر بیشتر جلوگیری کند.

د) گزارشات حکایت از آن دارد که ایشان از پرداخت پورسانت وبمسترهایی که به دور از این ماجراها تبلیغات ایشان را در وب خود حفظ کرده‌اند نیز خودداری نموده است و این در حالی است که هر ۱۰ روز یک بار به جای پرداخت پورسانت وبمسترها، خبر پرداخت پورسانت وبمسترها توسط ایشان در سایت خود منتشر می‌شود!

حاشیه:
در یک بررسی، سیستم تبلیغاتی ایشان حاوی ویروس بود که با تذکرات موکد نسبت به حذف آن اقدام نمود و هم اکنون نیز سایت دیگری با نام ایشان اقدام به ارسال کدهای مخرب می‌نماید که تذکرات فراوان به ایشان در این مورد موثر واقع نشده است.

آدرس سایت ایشان سی دی توپ (CDToop) است و ایشان نام سبز گستر را برای سیستم تبلیغاتی خود انتخاب کرده است که امید داریم که این نام صرفا تجاری باشد.

پس از دریافت گزارشات وبمسترها، از روی اطلاعات موجود در Whois دامنه ها متوجه شدیم صاحب امتیاز هر دو دامنه ی CDToop.com و PGGClick.com یک نفر می باشد: تصویر یک، تصویر دو.

۱۰ Comments

 • At 2009.11.28 12:57, JAVAD said:

  سلام
  من با سیستم کلیکی سبز گستر کار میکردم که سیستمشون هک شد به گفته ی خودشون و من هم قبل از هک شدن سایتشون کلی کلیک جمع کرده بودم بعد این که سیستمشون درست شد ؟ من وارد پنل خودم شدم و حصابم ۰ صفر شده بود !؟ و من چندین بار براشون ایمیل و پیام فرستام اما هیچ جوابی به من داده نشد ؟

  • At 2009.11.29 15:29, محمد مهدی said:

   سلام. من یکی از عضوهای سیستم کلیکی تبلیغات گستر به آدرس http://www.TablighatGostar.com هستم. تا دیشب که من وضعیت حساب خود را چک کردم موجودی آن ۹۰۰۰۰ ریال بود که باید پرداخت میشد. زیر حداقل موجودی برای پرداخت برای کسانی که قبل از عید فطر ثبت نام کرده اند ۷۰۰۰۰ ریال است. ولی وقتی من امروز ظهر اکانتم را چک کردم موجودیش ۳۸۰۰۰ ریال بود و کم شده بود. دلیل این کار چیست؟؟؟

   آیا مدیر این سایت این کار را انجام داده است؟؟؟

   لطفا این مساله را پیگیری کنید!!!
   موفق باشید
   خدانگهدار

   • At 2009.11.29 17:18, میلاد said:

    بله موافقم ! منم به حداقل پرداخت رسیده بودم قبلا که پرداخت نکرد بعدش من تبلیغات رو برداشتم که فورا به من پیام دادند اگه تبلیغات رو دوباره نذاری هیچ وقت پولی نمیدهیم !!!

    • At 2009.11.29 19:03, امیرحسین said:

     بنده در این سیستم ۶۰۰۰ کلیک داشتم در سیستم موجودی بنده ۱۷ هزار تومان شده بود ، در صورتی که با قیمت های داده شده از این تیم باید حداقل ۲۰۰ هزار تومان به بالا هزینه کلیک پرداخت می کردند .

     ولی ایشان اظهار داشتند کلیک های بنده تمام از یک آی پی بوده و تنها کلیک های لینک باکس بنده درست بوده است ، در صورتی که مجموع کلیک های لینک باکس بنده هم از ۱۷ هزار تومان حدودا ۱۰ الی ۱۷ هزار تومان بیشتر است.

     پ.ن صحبت های بنده:

     تصویر کلیک های گرافیکی بنده:
     http://img98.com/images/dc4ltojv2qi8zr4denv7.jpg

     تصویر کلیک های لینک باکس بنده:
     http://img98.com/images/nt2oqcp5ell6zv3vrqb.jpg

     درآمد حاصل شده از این تعداد کلیک:
     http://img98.com/images/e9oxfss3pf6ruc75lzdq.jpg

     امیدوارم زودتر این خبر گسترش پیدا کند تا افرادی مانند بنده در دام این افراد نیافتند.

     • At 2009.12.02 16:53, مسعود said:

      سلام
      من از این سیستم استفاده می کنم.
      چند وقت پیش من در خواست دادم ولی فرداش موجودی من صفر شد ولی با پشتیبانی تماس گرفتم و آنها موجودی من را واریز کردند.
      البته بار اول بود حالا بار دوم را خدا می دونه واریز کنند یا نه.

      • At 2009.12.08 03:19, حمید said:

       سلام
       در یه زمانی که این سیستم کلیکی هک شده بود موجودی من صفر شد حالا بماند چقدر بود و منم چند بار در این رابطه ایمیل زدم ولی موجودیم غیر اون یک بار توی شش ماه که دارم با این سیستم کار میکنم تمام و کمال واریز شده البته اون یک بارم من به مدیران سایت حق میدم چون همه چیز یکدفعه پیش اومد و از اون جایی که مدیران سایت نمیتونستند مبلغ واقعی داخل حساب هر وبمسترو حدث بزنند امکان داشت ضرر سنگینی بدن.بالاخره بعضی ها مبلغ واقعی توی حسابشون و گزارش نمیکردند.
       در ضمن این سیستم تا حالا که پشتیبانی قوی و خوبی داشته.من که تا الان بدی ندیدم.

       • At 2010.01.04 07:22, erfan said:

        یه عالمه پولایه منم خورده

        • At 2010.02.05 13:37, نوید عباسی said:

         با سلام..من هم با سیستم سبز گستر کار کردم..ولی مشکلی نداشتم..همیشه پورسانتام رو موقع دریافت کردم..فقط در مورد اون قضیه هک شدن سایت با نظر دوستان موافقم که حساب ها صفر شد و اگه کسی قبل از این اتفاق درخواست واریز نداده بود متضرر شد..ولی من از این سیستم راضی هستم و در حال حاضر هم سیستم با اطلاع مدیر به حالت تعلیق در اومده..منتظر هستم که دوباره فعال شه باهاش کار کنم..چون هم کلیک خورش خوب بود هم مطمئن بود

         • At 2010.02.06 02:34, Hossein said:

          سلام، درآمد من در سیستم سبزگستر ۳۰هزار تومان بود ولی فقط ۱۰هزار تومان واریز کرد. جالب اینکه تو قسمت پرداخت ها نوشته ۳۰ هزار تومان واریز شد و هیچ وقت هم فیش بانکی رو اسکن نمیکنه.
          یه بار هم ۱۹هزار کارکردم بود که ۱۵هزار واریز کرد.
          هیچوقت هم به ایمیل هایی که براشون میزنی جواب نمیده.

          • At 2010.02.24 13:49, یکرنگ said:

           سلام

           حمید عزیز!
           منظور شما از پشتیبانی قوی این است که این حتی یک نسخه پشیتبان (Back Up) نداشته است و به راحتی هک شده است!
           البته بحث هک شدن این سیستم بر اساس شواهد واقعی به نظر نمی رسد. تمام سیستم های دیگر که از این پنل استفاده می کنند هیچ مشکلی برایشان در این باره نداشته‌اند.

           (لازم)
           (لازم، منتشر نخواهد شد.)