نود کلیک NodeClick و عفونتی شدید با ویروس مهلک

بنابر گزارشات وبمسترها و بررسی‌های انجام شده سیستم تبلیغاتی نود کلیک NodeClick حاوی کدهای تروجان (ویروس) است که علاوه بر بروز مشکلات در رایانه وبمسترها موجبات حذف سایت یا وبلاگ وبمستر از موتورهای جستجو گوگل و یاهو و … را فراهم می‌آورد. (برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله جولان تروجان ها در وب سایت های ایرانی را بخوانید.)

در بررسی کدهای مخرب سیستم تبلیغاتی نود کلیک NodeClick مشخص شد که این کدها به مانند و همنام با کدهای ویروسی سیستم تبلیغاتی کلیک ایران ClickIran است که تاکنون موجب حذف بیش از ۳۰۰ سایت و وبلاگ وبمسترهای ایرانی همکار با سیستم تبلیغاتی کلیک ایران از موتور جستجوی گوگل شده است.

گوگل: کلیک ایران واسطه پخش ویروس در سایت ها
Clickiran کلیک ایران، سیستم تبلیغاتی یا بنگاه ویروس پراکنی؟

حواشی
سرویس دهندگان وبلاگها و کدهای مخرب
چندی پیش سرویس دهنده وبلاگ بلاگفا، قرار دادن هر نوع تبلیغات را در بلاگفا ممنوع کرد. (ممنوعیت استفاده از تبلیغات کلیکی در بلاگفا) هر چند این اقدام بلاگفا به نوعی پاک کردن صورت مساله بوده و مورد تایید نیست اما لازم است یادآوری شود که یکی از دلایل یا بهانه‌های بلاگفا وجود همین کدهای مخرب در سیستم‌های تبلیغاتی بود که تا آن زمان فقط سیستم تبلیغاتی کلیک ایران از این کدهای مخرب استفاده می‌کرد و اکنون نود کلیک نیز از آن استفاده می‌کند. بنابر گزارش وبمسترها سرویس دهنده‌های بلاگ اسکای و میهن بلاگ نیز تا کنون در پی گزارش وبمسترها تعدادی از وبلاگ ها را مسدود کرده‌اند که از مدیران این سرویس دهنده‌های وبلاگی انتظار می‌رود که برای حفظ سلامت وبلاگهای عضو راسا جدیت بیشتری به خرج دهند.

وبمسترها و کدهای مخرب
هر روزه ما گزارشاتی از وبمسترها دریافت می‌کنیم که بر اثر همکاری با این سیستم های تبلیغاتی کل آمار خود از موتور جستجوی گوگل و … از دست داده‌اند و از ما راه چاره‌ای را جستجو می‌کنند. به زودی در مقاله ای جداگانه راه حل این مشکل را به تفصیل بیان خواهیم نمود. و اما! آنها پاسخی به این سوال که چرا علی رغم وجود مدارک و مستندات فراوان با این سیستم‌های تبلیغاتی همکاری کردند، ندارند. شمار بسیاری از وبمسترها نیز پس از کسب خبر و قبل از رسیدن به کف پرداخت عطای این سیستم‌ها را به لقایشان می‌بخشند و همکاری خود را با آنها قطع کرده و از همکاری با سیستم‌های تبلیغاتی دیگر لذت می‌برند.

اشتراکات نود کلیک و کلیک ایران
نود کلیک NodeClick و کلیک ایران ClickIran هر دو از یک پنل تبلیغاتی استفاده می‌کنند که طراح آن نود کلیک می‌باشد و این پنل دارای مشکلات فنی فراوان در محاسبه و شمارش کلیک‌های واقعی وبمسترها می‌باشد. سیستم‌های تبلیغاتی نود کلیک و کلیک ایران حاوی ویروس بوده و این دو سیستم تبلیغاتی عدم پرداخت موجودی وبمسترها را در سابقه خود دارند.

گزارش عدم پرداخت سیستم تبلیغاتی NodeClick نودکلیک
گزارش عدم پرداخت و عدم پاسخگویی Clickiran کلیک ایران

بیایید اینترنت را برای خود و دیگران پاک بخواهیم.

۳ Comments

 • At 2009.10.07 01:21, shemshad said:

  واقعا برای مدیران منفعت طلب این سایت متاسفم!

  شما با یه سری سیستم کار میکنید و در صورت نارضایتی از یک شخص یا سیستم اون شخص را متهم میکنید !

  تمام حساب ها تا الان واریز شده و اینو میشه از کاربران ما بپرسید!

  بابت ویروس هم طبیعی هست که هر سایتی ویروسی بشه ما هم تمام تلاش خود را کردیم و الان تمام سایت پاک سازی شده !

  در ضمن سایت نود کلیک هیچ نسبتی با پارس نود ( سازنده اسکریپت ) نداره!

  امیدوارم در انتشار خبر دقت کنید!

  ارادتمند – شمشاد
  مدیر گروه تجارت الکترونیک پادینا

  • At 2009.10.08 22:45, mousa said:

   سلام
   خسته نباشین
   چطور میشه فهمید یک سایت ویروسی هست یا نه؟

   • At 2009.10.10 08:28, یکرنگ said:

    سلام

    بعضی از آنتی ویروس‌ها مثل McAfee و Node32 هشدار می‌دهند یعنی یک صفحه هشدار باز می‌شود و ویروسی بودن سایت و نوع ویروس را اعلام می‌کند و بعضی دیگر از آنتی ویروس‌ها فقط ویروس را حذف کرده و هیچ هشداری نمی‌دهند در بعضی موارد آنتی ویرس صفحه حاوی ویروس اصلا باز نمی‌کند و بعضی از آنتی ویروس های متفرقه شاید اصلا ویروس را تشخیص ندهند.

    (لازم)
    (لازم، منتشر نخواهد شد.)