گلچین ادز (GolchinAds)، خلق بهانه برای حذف اکانت وبمستر

براساس گزارشات مستند وبمسترها مطالب زیر پس از بررسی های انجام شده درباره سیستم تبلیغاتی گلچین ادز (GolchinAds) به اطلاع می رسد.

۱- مدیر این سیستم در سایت خود مبلغ حداقل پرداخت را ۱۰,۰۰۰ تومان اعلام کرده است و این در حالی است که پس از ثبت نام و در هنگام درخواست موجودی، وبمستر با مبلغ حداقل پرداخت ۸۰,۰۰۰ (هشتاد هزار تومان) مواجه می شود. پس از پیگیری های مکرر ایشان این مبلغ را به ۳۰,۰۰۰ تومان کاهش دادند اما صفحه معرفی سیستم خود را که وبمستر قبل از عضویت آن را مطالعه و مبنای کار خود قرار می‌دهد، اصلاح نکردند.

توجه با این نکته ضروری است که از نظر عرف و قانون و اخلاق، وبمستر وقتی با مبلغ حداقل پرداخت مشخصی در یک سیستم تبلیغاتی ثبت نام می کند، مدیر سیستم موظف است که با ایشان با همان مبلغ تسویه حساب نماید و در صورتی که مدیر سیستم به هر علت قصد داشته باشد که این مبلغ را افزایش دهد بایستی آن پس از اطلاع رسانی به اعضا، و اولین تسویه حساب وبمسترهای قدیمی را، برمبنای مبلغ پیشین (مبلغ مورد توافق در هنگام ثبت نام) انجام دهد.

۲- مدیر این سیستم در مواردی با دلایلی غیر منطقی اقدام به حذف اکانت وبمستر و عدم پرداخت موجودی وی نموده است.
در یک مورد، وبمستری که ثبت نام او تایید و اکانت وی فعال شده است در هنگام ثبت نام فرم را کامل پر نکرده است، مدیر سیستم در ایمیلی به ایشان در این باره عنوان می نماید که در صورتی که شما مشخصات را کامل نکنید اکانت شما حذف می شود. وبمستر در کمتر از ۶ ساعت این ایمیل را باز کرده و برای تکمیل مشخصات خود به سایت سیستم تبلیغاتی گلچین ادز مراجعه می کند که با حذف اکانت خود روبرو می شود. پس از تماس با مدیر سیستم این پاسخ را دریافت می کند که اکانت شما حذف شده است و شما می توانید یک اکانت جدید باز کرده و همکاری جدیدی داشته باشید! ایشان به سوال وبمستر درباره موجودی پیشین خود هیچ پاسخی نداده است.

چند نکته در اینجا جلب توجه می کند:
الف) در هنگام ثبت نام وبمستر در سیستم تبلیغاتی، مدیر سیستم تبلیغاتی موظف است که مشخصات و سایر موارد درخواستی خود را بررسی و نواقص را به وبمستر اطلاع دهد و پس از برطرف شدن نواقص اکانت وی را تایید کند. این که مدیر سیستم پس از کسب موجودی، اکانت وبمستر را به دلیل ناقص بودن مشخصات (مثل شماره حساب بانکی) حذف (و نه حتی مسدود) و کل اطلاعات مربوط به کسب موجودی و درآمد ایشان را حذف کند به هیچ وجه پذیرفتی نیست.

ب) زمان ۲۴ ساعت برای پاسخگویی به ایمیل ها عرف رایج در اینترنت و مورد قبول همه وبسایت های معتبر است و در خیلی از موارد این زمان به ۷۲ ساعت افزایش می یابد. برای اکثر وبمسترها که گهگاه ماه به ماه وبسایت/وبلاگ خود را به روز می کنند معمولا زمان حداقلی ۱ هفته در نظر گرفته می شود. پر واضح است که در نظر گرفتن زمان پاسخگویی کمتر از ۶ ساعت برای وبمستر به هیچ وجه مورد قبول نمی باشد.

ج) تنها در صورتی که اثبات شود وبمستری تقلب کرده است مدیر سیستم تبلیغاتی می تواند درآمد ناشی از تقلب ایشان را برداشت کند. اینکه مدیر سیستم به علت عدم پاسخ به ایمیل ایشان (در کمتر از ۶ ساعت) موجودی وبمستر را مصادره کند سوالات بسیاری را در مورد مدیریت سیستم به وجود خواهد آورد.

۳- تاکنون هیچ گزارش پرداختی درباره سیستم تبلیغاتی گلچین ادز برای ما ارسال نشده است.

پی نوشت:
پاسخ مدیر سیستم تبلیغاتی گلچین ادز را می توانید در بخش نظرات (پایین همین صفحه) مطالعه بفرمایید.

۱ Comment

  • At 2009.10.22 03:08, حامد said:

    سلام دوستان آمدم بگم این سایته GolchinAds) کلاهبرداره به همه بگین زودتبلیغاتشو بردارید و یه پیام [...] به مدیر سایت GolchinAds بفرستید تا دلتون خنک بشه آره راسته این سایته کلاهبرداره تابلویی من به سقف ۳۰۰۰۰ تومان رسیدم فرداشت که آمدم درخواست بزنم دیدم حساب من رو به ۲۰۰۰۰ تومان تغییر داده سوال کردم جواب نداده من وبلاگم روزی ۱۰۰ نفر بازدید کننده داره ولی این روزی ۵۰۰ تومان یا کمی بیشتر بهم پول میداد ولی فهمیدم واقعا دروغه

    (لازم)
    (لازم، منتشر نخواهد شد.)