بازده درآمدی سیستم تبلیغاتی OxinAds اکسین ادز

در طی یک سالی که از فعالیت سیستم تبلیغاتی اکسین ادز می گذرد، گزارشات فراوانی در مورد این سیستم از وبمسترها دریافت کردیم که اکثر آنها درباره نحوه شمارش کلیک ها در این سیستم بود. ما درباره نحوه شمارش کلیک ها و مدت زمان بلاک آی پی بررسی چندانی انجام ندادیم اما از آنجاییکه وبمسترها اکثرا با چند سیستم همکاری داشتند از آنها خواستیم که به مقایسه بازده درآمدی این سیستم با سیستم های مشابه بپردازند و نتیجه را به ما اعلام کنند.

برای انجام کار وبمستر در مدت ۱۰-۳ روز لااقل یک نوع از تبلیغات (متنی یا گرافیکی) سیستم اکسین ادز را به تعداد برابر و در موقعیت یکسان با تبلیغات سیستمی دیگر در سایت خود قرار داد و آمار تعداد کلیک و درآمد بدست آمده از دو سیستم را محاسبه و مقایسه کرد.

ذکر دو نمونه از دو نوع تبلیغ:
مقایسه های که بین سیستم تبلیغاتی اکسین ادز و سیستم هایی که در شمارش کلیک مشکل فنی دارند و یا محتوی ویروس هستند و یا پرداخت هایشان با مشکل روبرو است از این بررسی حذف شد.

وبمستر الف: در یک بازه زمانی درآمد من از تبلیغات متنی سیستم اکسین ادز ۲۵ هزار تومان و از سیستم دیگر ۳۰ هزار تومان بود. [این وبمستر از تبلیغات متنی لینک باکسی (نوع قدیم) استفاده کرده بود.]

وبمستر ب: در یک بازه زمانی و در مقایسه چند نوع تبلیغات گرافیکی درآمد من از سیستم تبلیغاتی اکسین ادز ۲۰-۱۵ درصد کمتر از سیستم تبلیغاتی دیگر بود. [این وبمستر از تبلیغات گرافیکی تصادفی و ثابت استفاده کرده بود.]

یک نکته در تمام بررسی ها مشاهده شد و آن اینکه علی رغم اینکه نرخ تبلیغات متنی و گرافیکی در سیستم تبلیغاتی اکسین ادز ۵/۱ تا ۵/۲ برابر سایر سیستم ها است اما درآمد نهایی وبمستر از این سیستم از سایر سیستم ها بیشتر نیست.

البته سیستم تبلیغاتی اکسین ادز نقاط قوتی نیز دارد و وبمسترهایی حرفه‌ای معمولا با چند سیستم تبلیغاتی به طور همزمان همکاری دارند.

شما وبمستر گرامی، می توانید این بررسی را خود انجام دهید و نتایج آن را برای ما ارسال کنید.

۱۲ Comments

 • At 2009.05.06 18:37, وبسمتر said:

  کاملا درسته من تست کردم. کلیکها رو اصلا نمیشماره. از طراحش هم شنیدم که چند نوع قفل داره حتی قفل سایت هم داره مثل میتونه مدیر برای یک سایت محدویت بذاره که فقط چند کلیک ثبت کنه
  ۲- بنرها اصلا کلیک خور نیستند ضمن اینکه قیمتش خیلی بالا هست و مینویسه طبیعتا کسی کلیک نمیکنه مثلا یک سی دی فیلم ۷۰۰۰ تومان !!!!
  ۳- روی لینک زیر مجومعه گیری شماره اینترنتش هست که خوب کلیک نمیشه که ! تبلیغات نمایشی رایگان برای خودش!
  ۳- در روی بنر تبلیغ اینترنت اکیسن ادز هست که شماره اتصال به شبکه رو مینویسه خوب معلومه که این بنر رو هیجس عمرا کلیک نکنه و تبلیغات مجانی برای اکسین ادز و بیگاری رایگان کشیدن از وبمستره
  ۴- مدیر سیستم رو هم میشنام آقای عبدالرضا عطارزاده که اصلا نه بلده حرف بزنه نه وبمستری کرده توی چندتا فروم بودش هر سئوالی ازش میپرسی یا نیست که جواب بده یا اگرم بده این جوابا رو میده فقط : سیستم هیچ مشکلی نداره، لطفا بخش سئوال و جواب رو مطالعه کنید، اگر موردی بود انقدر استقبال نمیشد از سیستم !
  ۵- سقف پرداخت که هم زیاد و هم یک روز در ماهه که اگه درخواست ندی پرداخت نمیشه. با وضعیت این سیستم بعد از ماهها شما به سقف برداشت میرسی کخ اکثرا از بس زیاد طول میکشه بی خیالش میشن که این پول میمونه برای مدیر
  حالا حساب کنید این همه پول بدون صاحب چقدر میشه !!!!!!
  حالا این حروم نیست ؟ البته بخشید اینون میگم اگر اینا [...] اینطوری نبودند اینا فقط دنبال اینند که راحت پول دربیرن و زیاد و به هر شکل [...]!!
  که این مورد رو راست میگن خود منم موندم چرا اینقدر استقبال ؟؟!!! تبلیغات کلیک نمیشه، شمارش نمیشه و …. ام باز بعضیا !!!
  این آقا جور دیگه ای [...] میکنه، پول رو نمیخوره جور دیگه میخوره به قول معروف با پنبه سر مبیره

  • At 2009.05.11 08:57, مهران said:

   بابا این نظر چقدر چرت و پرت گفته این موارد را که همشو برعکس گفته-اکسین ادز کی رو بنرهاش قیمت گذاشته یا کی فقط ماهی ۱ روز درخواست واسه پورسانت گذاشته در حالی که ۳ روز هست مثل بقیه سیستمها-تازگی ها هم که بنرهاشو عوض کرده و خیلی خوب شدن-کی رو لینکه زیرمجموعه گیری شماره اینترنت گذاشته-آقا مگه خودتون شرایط اکسین ادزو نمی دونین فکر کنم [...]

   • At 2009.05.15 00:18, رضا said:

    من قسمتی با نظر اول و قسمتی با نظر دوم موافقم.

    اکسین ادز هیچ وقت قیمت روی تبلیغات خودش قرار نداد.

    روزهای درخواست واریز هم ۳ روز است که البته همیشه این روش مورد اعتراض همه بوده است و سیستم های جدید دیگر از این روش قدیمی استفاده نمی کنند.

    کلیک خور اکثر بنر ها اصلا خوب نیست شما اگر صفحه بیشترین کلیک ها را در مدت ۱ ماه ببینید متوجه می شوید که از بین صدها بنر درصد کمی از انها کلیک خورده اند و انهاییکه که کلیک بیش از یکی خورده اند باز درصد کمتری را تشکیل می دهند. شما می توانید از سیستم های دیگر به طور همزمان استفاده کنید و مقایسه کنید و آمار بگیرید.

    در مورد تبلیغ رایگان اینترنت هوشمند حق به جانب وبمستر اول است. مهران جان اگر شما کاربر قدیمی اکسین باشید به یاد دارید که به جای تبلیغ اینترنت هوشمند لینکی با نام اکسین ادز بود که هر کس روی ان کلیک می کرد و عضو می شود زیر مجموعه شما می شد. اما الان تبلیغات اینترنت هوشمند است که کلیک روی ان درامدی را نصیب وبمستر نمی کند و گذشته از ان هیچ کس نیاز به کلیک روی آن ندارد. بنرهایی هم که با نام اینترنت هوشمند است کلیک خوری ندارد حالا قیمت آن هر چقدر می خواهد باشد این بنرها باید به ازای هر بار نمایش مبلغ بیاندازد نه به ازای هر بار کلیک. من با سیستم سوران و ۵ راه کار می کنم و زمانی آنها هم چنین تبلغی را قبول کرده بودند که با اعتراض شدید عمده وبمسترها مواجه شدند و دیگر چنین تبلیغی نپذیرفتند.

    • At 2009.12.04 01:43, سش said:

     کاملا درسته اکسین اشتباه کلیک حساب میکنه

     • At 2010.02.24 13:44, یکرنگ said:

      سلام
      به کاربر با نام شاکی

      لطفا مستندات و اطلاعات لازم را برای ما ارسال کنید تا بررسی شود و نتیجه در سایت اعلام شود.

      • At 2010.07.01 18:00, مهدی said:

       با نظر اول کاملا موافقم. اون اقای دومی انگار تازه عضو شده خبر نداره. قبلا اکیسن قیمت میگذاشت. تازگیها نمیذاره روی بنر قیمتها رو. شما انگار بنرها رو اصلا ندیدی که کلی بنر اینترنت هوشمندش اجباری همیشه نشان داده میشه راندوم. یعنی شما اگر تبلیغات تصادفی انتخاب کنی یا موضوع خاصی رو توش تبلیغ لوازم خانگی و زیبایی و اینترنت هشومند حتمام و حتما نشان داده میشه تصادفی. الان هم مثلا به قوا خودش هوشمند شده تبلیغات چرت نشون میده اکثرا هم به جای بنر تبلیغ متنی نشون میده. یعنی شما اگر کد بنر یک محصول خاص مثلا یک کارتون رو بذاری بنا به هوشمندیه خودش هر تبلیغی دلش بخواد حتی متنی رو نشان میده به جای بنر. یعنی دیگه تبلیغ انتخابی و ثابت نداریم و هرچی مدیرش بخواد نمایش میده. اون نفر دومی فکر کنم خود مدیر اکیسن ادز باشه که همیشه یواشکی میره توی سایتها نظر میده میخواد [...]!

       • At 2010.07.23 09:42, bizhan said:

        حرف های وبمستر اول به دلمان نشت
        دقیقا حق با ایشون بود و من هم هم عقیده ام

        • At 2011.02.25 13:31, هادی said:

         منم فکر می کنم اوکسین ادز ژ مشکلاتی داره
         البته کاربر دوم هم به نظر میرسه یکی از دست اندر کاران اوکسین ادز هست که انقدر ازش دفاع می کنه

         • At 2011.03.04 18:08, 0jube said:

          منم قبول دارم که اکسین آذر اشتباه کلیکی داره ولی از همه سایت های دیگر مورد اعتماد تره
          اکسین آذرو یکی از دوستام بهم معرفی کرد و گفت همیشه پرداخت داره،من هم فعلا ازش راضیم
          در جوابه اون کسی که سوران رو تبلیغ مکنه بگم ، سوران سقف پرداختش ۵۰ هزاره
          بازم خدا پدر مدیر اکسین آذرو بیامورزه
          سقف پرداخت اوکسین آذر ۲۰ هزاره

          راستی بگم من مدیر اکسین آذر نیستم که این حرفارو زدم.
          فقط نظرمو گفتم

          • At 2011.03.22 22:05, سعید said:

           من که از اکسین ادز اصلا رازی نیستم یک بار با چند تا از دوستانم در مناطق مختلف و آی پی های مختلف هماهنگ کردم که روی تبلیغات روی سایتم کلیک کنند .
           جالب اینجاست که فقط کلیک خودم رو ثبت کرد و هیچ کدوم از کلیکهای دوستانم را ثبت نکرده بود به نظر من اکسین ادز یک سیستم [...] اگه باور ندارید خودتون امتحانش کنید

           • At 2011.12.23 20:16, مهمان said:

            خب مدیره دیگه میتونه سیستمشو ببنده ولی منصافه بود اگر این کاراشو توی قوانین سایتش می اورد

            • At 2012.01.22 23:02, sayid said:

             منم فکر می کنم اوکسین ادز ژ مشکلاتی داره
             البته کاربر دوم هم به نظر میرسه یکی از دست اندر کاران اوکسین ادز هست که انقدر ازش دفاع می کنه
             [Reply]

             (لازم)
             (لازم، منتشر نخواهد شد.)