سایت ادزکلیک غیر فعال شد

از روز ۵شنبه، ۲۴ مردادماه، سایت ادزکلیک (Adsclick) بدون اطلاع قبلی به کاربران خود، غیر فعال شده و در حال حاضر هیچ یک از صفحات این سیستم تبلیغاتی لود نمی شود و امکان ورود به کنترل پنل وبمسترها وجود ندارد.

برای مشاهده تصویر صفحه اصلی سایت ادز کلیک اینجا کلیک کنید.

با توجه به اینکه وبمسترها، کدهای تبلیغاتی این سیستم را در وبسایت های خود نمایش می دهند، غیر فعال شدن ناگهانی و بدون اطلاع قبلی سیستم قابل قبول نیست و باعث وارد شدن ضرر و زیان به این وبمسترها خواهد شد.

در مورد دلیل این اتفاق با مدیر سایت ادزکلیک تماس گرفته ایم و منتظر دریافت پاسخ ایشان هستیم. پاسخ ایشان در صورت دریافت، در زیر همین خبر اضافه خواهد شد.

به روز رسانی۱: پس از حدود ۲۴ ساعت از زمانی که اولین گزارش لود نشدن سایت ادزکلیک را از وبمسترها دریافت کردیم، سایت ادزکلیک دوباره فعال شده ولی اطلاعات سایت مربوط به گذشته است (به عنوان مثال آخرین خبری که تا ۲ روز پیش در سایت ادزکلیک وجود داشت، خبر پرداخت مردادماه بود، ولی در حال حاضر جدیدترین خبر، خبر پرداخت تیرماه است.) همین موضوع در مورد پنل وبمسترها نیز صادق است و اطلاعات پنل ها (از جمله آمار کلیک ها و مبلغ درآمد) مربوط به گذشته است. امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل برطرف شود. چون احتمالا کلیک هایی که از این لحظه تا زمان برگشتن آمار سیستم به حالت طبیعی روی تبلیغات انجام شود شمارش نخواهد شد. سوالی که اکنون مطرح است این است که آیا قبل از غیرفعال شدن سایت، از اطلاعات کاربران نسخه پشتیبان تهیه شده یا خیر؟

به روز رسانی۲: سیستم تبلیغاتی ادزکلیک، در خبری که در تاریخ ۲۹ مرداد در سایت خود منتشر کرد، راه های محاسبه و جبران خسارت وبمسترها را توضیح داد. انتشار این خبر موید آن است که قبل از تغییر سرورها (که به گفته مدیر ادزکلیک باعث بروز این مشکلات شده) هیچ نسخه پشتیبانی از سیستم گرفته نشده. در نتیجه پس از بروز مشکل، تنها نسخه پشتیبان موجود -که مربوط به چند هفته پیش بوده- روی سیستم بازگردانده شده. و به همین دلیل اطلاعات حساب وبمسترها پس از تاریخ فایل پشتیبان، قابل بازگشت نخواهد بود.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات، قبل از تغییر سرور سایت، جزو ابتدایی ترین اصول مدیریت یک وبسایت به شمار می آید و عدم توجه به این موضوع، آن هم توسط سیستمی که اطلاعات مالی وبمسترها را ذخیره کرده، غیر قابل قبول است.

به همه وبمسترها توصیه می کنیم که به صورت روزانه یا هفتگی از صفحه آمار کنترل پنل حساب خود در همه سیستم های تبلیغاتی عکس بگیرند تا در صورت بروز مشکلات مختلف بتوانند جهت پیگیری از این اطلاعات استفاده کنند.

۵ Comments

 • At 2008.08.15 22:54, سحاد said:

  با سلام ادز کلیک بدون اطلاع حساب من رو از ۱۶۸۰۰ به کمتر از ۱۱۵۰۰ تومان کاهش داده و دلیل این کار رو هم اعلام نکرده . من هم تبلیعات ایشون رو حذق کردم .

  • At 2008.08.16 06:01, عبدالرضا شفیعی زاده said:

   سلام عزیز
   من حدود چند ماه پیش کارم رو با سیستم (Adsclick) شروع کردم تا حالا برداشتی از این سیستم نداشتم چون پولم به حد نصاب ۲۵۰۰۰ نرسیده بود . روز پنجشنبه که سری به کنترل پنل خودم در این سیستم زدم موجودی من بیش از ۳۰۰۰۰تومان و کلیک خور من بیش از ۱۶۰۰ کلیک بود . آماده بودم بعد از چند ماه در تاریخ ۴ شهریور درخواست پورسانت خودمو بدم . اما حالا که به کنترل پنل خودم سر میزنم میبینم که کلیک های من از اون مقدار ( بالای ۱۶۰۰ کلیک در روز پنجشنبه ) به پانصد و خوردهای و مبلغ کارکردم از سی هزارو خورده ای به نه هزارو خورده ای کم شده.
   لود نشدن بنر ها میتونه از خرابی یه سیستم باشه اما کم شدن کلیک و مبلغ اونم به این اندازه ……….
   این تعداد کلیک باید مال بیش از یک ماه پیش باشه چون من ماه گذشته هم بیش از ۱۰۰۰۰ تومان کارکرد داشتم .
   ممنون و موفق باشید

   • At 2008.08.16 12:06, امین said:

    دوستان! این طور که پیداست،‌ سیستم ادزکلیک ۵شنبه با مشکل فنی مواجه شده و در نتیجه در روز جمعه بعد از اینکه مشکل رو برطرف کردند، فایل ‌Backup مربوط به یک ماه پیش رو روی سیستم برگردوندن. اگر Backup جدیدتری از اطلاعات کاربران نداشته باشند، مشکلات زیادی به وجود خواهد آمد. البته این موضوع ناشی از کم کاری مدیر سیستم هست و من هم ازش دفاع نمی کنم، ولی فکر هم نمی کنم که در این کم شدن موجودی ها عمدی در کار بوده باشه.

    • At 2008.08.16 16:18, پیمان said:

     سلام
     من روز پنج شنبه که حساب خودم رو در پنل ادز کلیک چک کردم حدود ۱۹۰۰۰ تومن بود و بعد از خرابی یک روزه سایت امروز که چک کردم حدود ۲۲۰۰۰ تومن شده. الان که فکرش رو میکنم فهمیدم ماه قبل ( همین روزا بود ) که حساب من ۲۲۰۰۰ تومن بوده بنا بر این حساب من کم که نشده هیچ کمی هم اضافه تر شده. پس این نمیتونه دلیل بر عمدی بودن تغییر حسابها باشه
     تنها تغییر در پنل کاربری من کل مبلغ واریزی به حسابم بود که قبلا ۱۱۴۰۰۰ تومن بوده که الان شده ۷۹۰۰۰ تومن. یعنی اطلاعات مربوط به آخرین واریزی که ۳۵۰۰۰ تومن بود وجود نداره

     • At 2008.08.26 18:26, رصایی said:

      این پرشین ادز خیلی کلاه برداره

      بانقشه اومد جلو وسایتشو تعطیل کرد الان هم فیلم بازی می کنه و میگه سایتمو هک کردن ./
      خد ا لعنتش کنه انشا الله.

      ۱۸۷ هزار تومن به من بدهکاره .

      خدا لعنتش کنه بیش از ۱۴۵۰۰ تا کلیک تو حسابم بود ./

      (لازم)
      (لازم، منتشر نخواهد شد.)