مروری بر سیستم تبلیغاتی آ جی پی شاپ / سی دی روز / پری پی

مشخصات

زمان آغاز به کار:
اسفند ۱۳۸۵

نوع تبلیغ:
بنر در اندازه های (۶۰*۴۶۸) و (۲۴۰*۱۲۰)
لینک باکس

قدرت انتخاب تبلیغ:
ندارد

نرخ هر کلیک:
۲۵۰ ریال

حداقل پرداخت:
۲۰۰۰۰ ریال

زمان درخواست و پرداخت موجودی:
درخواست نیاز ندارد و پرداخت در ۱۰ هر ماه

درجه بندی وبمسترها:
ندارد

ویژگی های خاص:
وبمسترهایی که قبلا با این سیستم همکاری می کردند و مدیر سیستم با عنوان کردن برشکست شدن سیستم و تعطیل کردن آن پورسانت آنها را پرداخت نکرده است تنها در صورت شروع همکاری مجدد با این سیستم پورسانت آنها طی چندین قسط به آنها پرداخت می شود

تجزیه و تحلیل

چکیده
این سیستم بعد از فعالیت چند ماهه نه چندان درخشان، بدون اطلاع قبلی و بدون پرداخت پورسانت وبمسترها به طور ناگهانی تعطیل شد و تماس های مکرر وبمسترها را بی پاسخ گذاشت. اکنون پس از حدود ۴ ماه دوباره سایت خود را فعال نموده و قول پرداخت پورسانت عقب افتاده وبمسترها را به صورت قسطی و با شرط ادامه همکاری آنان داده است.

تاریخچه
شرکت البرز گستر پایتخت در سال گذشته در سایت البرز هاست و سایت هاست گیر به فروش هاست و طراحی وب اشتغال داشت و تبلیغات گسترده ای هم برای سایت خود انجام داد. کیفیت خدمات ارائه شده از نظر وبمسترها غیر قابل قبول بود. پس از مدتی، به فعالیت خود پایان داد و استفاده کنندگان از خدمات هاستینگ این شرکت بلاتکلیف رها شدند.

این شرکت سپس در اسفند سال ۱۳۸۵، اقدام به راه اندازی فروشگاه و سیستم تبلیغاتی AGPshop نمود. در ماه اول حساب وبمسترها را به طور کامل پرداخت کرد، ولی از ماه دوم به تدریج به عدم پرداخت حساب وبمسترها مبادرت ورزید. بدین صورت که حساب بعضی از وبمسترها را به طور کامل پرداخت می کرد و در پاسخ به سایر وبمسترها با ذکر دلایل مختلف (از جمله خرابی سیستم و عدم درج درخواست واریز پول از طرف وبمسترها، عدم درج نام سایت با فونت فارسی در هنگام ثبت نام از سوی وبمسترها، اعلام انجام تخلف از سوی وبمسترها بدون اشاره به مورد تخلف و …) پرداخت پورسانت آنان را به ماه آینده موکول می کرد. در ماههای بعد، در اکثر موارد به ایمیل و تماس تلفنی وبمسترها پاسخ نداد و سرانجام در حالی که تعداد زیادی از وبمسترها میلیون ها تومان از سیستم طلبکار بودند، در مهرماه ۸۶ سایت خود را بست. پس از مدتی در صفحه اصلی سایت، متنی قرار گرفت که تعطیل شدن این سیستم را به دلیل بدقولی سایت پرداخت دانسته و قول پرداخت پورسانت وبمسترها را در آینده داده بود.

آقای فراهانی، مدیر شرکت البرز گستر پایتخت، سپس با راه اندازی یک سیستم جدید تبلیغاتی به نام CDrooz، فعالیت خود را با نامی جدید از سر گرفت. ولی با اطلاع رسانی ما و دیگران، این سایت جدید توفیق چندانی در جذب وبمسترها به دست نیاورد.

پس از آن، آقای فراهانی با نام شرکت پیشتازان رهاورد الکترونیک، اقدام به راه اندازی یک سیستم پرداخت اینترنتی، به نام پیک ایران، و یک سیستم تبلیغاتی جدید به نام Prepay کرده و برای جذب وبمسترها دست به تبلیغات گسترده ای زد.

حال ایشان دوباره، و از تاریخ بیستم بهمن ۱۳۸۶، سیستم قدیمی سایت AGPshop را فعال کرده و امکان دسترسی وبمسترهای قدیمی را به پنل خود برقرار نموده است. علاوه بر این، در صفحه اصلی سیستم AGPshop، قول پرداخت بدهی معوقه وبمسترها داده شده، اما فقط و فقط به شرطی که وبمسترها دوباره همکاری خود را با این سیستم از سر گرفته و تبلیغات سیستم را در سایت خود قرار دهند.

در تماسی که ما با تعدادی از وبمسترهای پربازدید داشتیم آنها این طور بیان کردند که مبلغ بدهی قبلی آنان کم شده، و حتی در مواردی تراز بدهی قبلی آنان منفی شده است.

تحلیل
سیستم AGPshop، در ماه اول فعالیت خود، برای وبمسترها احترام زیادی قائل بود. و زمانی که تاخیر کوتاهی در پرداخت پورسانت ها به وجود آمد، مسئولین شرکت با تک تک وبمسترها تماس گرفته و رسما از آنها عذرخواهی کردند. متاسفانه بعد از جلب اعتماد وبمسترها به این سیستم، این احترام به حقوق وبمسترها کم کم کمرنگ شد، تا اینکه نهایتا بدون اطلاع قبلی سایت AGPshop به کلی تعطیل شد.

پس از تعطیل شدن سایت، تمام اطلاعات و صفحات بخش کلیک شمار سایت AGPshop حذف شد، ولی لینک باکس تبلیغاتی این سیستم همچنان به حیات خود ادامه داد! یعنی لینک های تبلیغاتی سیستم AGPshop، برای وبمسترهایی که هنوز کدهای تبلیغاتی را از سایت خود حذف نکرده بودند نمایش داده می شد. البته به دلیل تعطیلی سیستم کلیک شمار، احتمالا کلیک های صورت گرفته شمارش نمی شد!

مطمئنا این موضوع ناشی از سهل انگاری مسئولین سایت و فراموشی آنها در حذف لینک باکس نبوده. چون ایشان کاملا دانسته، بعد از تعطیلی سیستم، اقدام به تغییر و به روز رسانی کدهای لینک باکس نمودند، و تمام لینک های لینک باکس، به معرفی محصولات فروشگاه جدیدی با نام Cdpardaz اختصاص یافت.

اکنون دوباره سایت AGPshop فعال شده و برای پرداخت بدهی معوقه وبمسترها شرط و شروطی قائل شده! این نهایت بی شرمی است که برای بازپرداخت بدهی کسی بعد از تاخیر بسیار طولانی، شرطی تعیین کنیم. تنها عملکرد قابل قبول برای چنین سیستمی این است که مسئولین سایت، ضمن توضیح دقیق شرایط پیش آمده و عذرخواهی بابت تاخیر، تمام بدهی های خود را پرداخت نموده و رضایت وبمسترها را جلب کنند. سپس از ایشان دعوت کنند تا در صورت تمایل دوباره با سیستم همکاری نمایند.

با توجه به ادعای مسئولین سایت AGPshop مبنی بر کلاهبرداری ۹۰ میلیونی سیستم پرداخت از این سایت، و ورشکستگی این شرکت، اکنون از مسئولین سیستم AGPshop می خواهیم جهت رفع ابهامات به وجود آمده، به سوالات زیر پاسخ دهند:

۱- چرا وقتی سایت AGPshop به کلی تعطیل شد، لینک باکس تبلیغاتی آن هم مانند بقیه صفحات سایت از روی سرور حذف نگردید؟ آیا کلیک هایی که در آن محدوده زمانی از سوی وبمسترها روی لینکباکس انجام گرفت در سیستم کلیک شمار ثبت شده است؟

۲- چرا قبل یا بعد از تعطیلی ناگهانی سایت AGPshop، هیچ گونه اطلاع رسانی به وبمسترهای عضو صورت نگرفت؟ (بعضی از وبمسترها به دلیل عدم اطلاع از تعطیل شدن سیستم، تا مدتی همچنان به نمایش لینکباکس تبلیغاتی AGP در سایت خود مشغول بودند.)

۳- اگر به گفته مسئولین سایت، این شرکت، در تاریخ تعطیلی سایت، ورشکست شده، چه طور با فاصله زمانی بسیار کمی، سیستم های جدید تبلیغاتی CDRooz و Prepay و سیستم پرداخت اینترنتی پیک ایران با تبلیغات بسیار گسترده توسط همین شخص (آقای فراهانی) تاسیس شدند؟ هزینه تاسیس و تبلیغات این سیستم ها از کجا تامین شد؟

۴- چرا بعد از تاخیر بسیار طولانی ۹ ماهه در پرداخت بدهی وبمسترها، اکنون برای پرداخت این بدهی که حق مسلم آنان است شرط و شروطی تعیین شده؟

۵- چه تضمینی وجود دارد که همه بدهی قبلی وبمسترها پرداخت شود؟ با توجه به اینکه بازپرداخت به صورت اقساط خواهد بود، آیا این شرکت حاضر است در ازای بدهی، چک یا سند دیگری را در اختیار وبمسترها قرار دهد؟

۶- چه تضمینی وجود دارد که این سیستم بعد از آغاز همکاری مجدد وبمسترها، دوباره به طور ناگهانی تعطیل نشود؟

مستندات
آقای فراهانی پس از تعطیل کردن سایت agpshop تبلیغات سایت cdpardaz را در آن قرار داد با ورود به این سایت و درخواست یک سفارش خرید می بینید که سفارش خرید مربوط به فروشگاه سی دی روز است که یک نشان از ارتباط این ۳ سایت است

مشخصات ثبت شده سایت پرداخت اینترنتی پیک ایران در سایت رسمی پست جمهوری اسلامی ایران مربوط به آقای فراهانی است.

whois آدرس دامین های زیر نشانه های فراوانی دارد که حکایت از یکی بود مسئول آنها دارد و نام مسئول را هم مشخص می کند. نتیجه مقایسه ای هویز سایتهای آقای فراهانی را در اینجا ببینید. تمام صفحات مربوط به هویز سایتهای ایشان را در اینجا ببینید.

سایت agpshop تراز بدهی خود به بعضی از وبمسترها را منفی کرده است. تصویر

نارضایتی وبمسترهایی که از خدمات هاستینگ شرکت البرز گستر پایتخت استفاده می کردند.

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=۴۰۴۹۴

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=۴۴۴۴۸

جهت اطلاع از آخرین اخبار درباره این سیستم اینجا را کلیک کنید.