انسداد سایت سیستم تبلیغاتی اکسین ادز

بنابر اطلاع کاربران و بررسی انجام سایت سیستم تبلیغاتی اکسین ادز مسد – ود شده است.

با توجه به اینکه لینک به سایه‌های مسد – ود می‌تواند موجب انس – داد شود توصیه می‌شود که مدیران سایت‌ها و وبلاگ‌ها، کدهای تبلیغاتی اکسین ادز موقتا حذف کنند.

مدیر اکسین ادز هنوز در این باره توضیحی نداده است.

اخبار تکمیلی متعاقبا در همین خبر اعلام می‌شود.

مشکلات مکرر در شمارش کلیک ها در اکسین ادز

بر اساس گزارشات و بررسی های انجام شده، در تاریخ ۵ مرداد (۱۳۸۸) در ساعات آغازین روز تا ساعت ۵ عصر به جز در یک محدود زمانی کوتاه، کلیکی در پنل وبمسترها سیستم اکسین ادز ثبت نشده است و در ساعت ۵:۴۸ تعداد قابل توجهی کلیک به نسبت آمار وبمسترها در پنل ثبت شده است که ورودی (Reffer) آن ثبت نشده و مبلغ کلیک نامشخص درج شده است و پولی برای وبمستر در نظر گرفته نشده است.

بنا بر اعلام وبمسترها قبلا نیز مشکلاتی در ثبت کلیک در پنل اکسین ادز وجود داشته است که می توان به مشکل ماه گذشته اشاره داشت؛ در نتیجه اختلالات روزهای آغازین تیر، تعداد کل کلیک ها که در منو سمت راست و در زیر قسمت وضعیت کاربر نمایش داده می شود، کم شد. اگر در حال حاضر به آمار تعداد «کل کلیک» و «امتیاز» نگاه کنید متوجه اختلاف قابل توجه آنها می شوید در حالیکه اگر تصویری از پنل خود را در ۲ ماه قبل داشته و مقایسه کنید چنین موردی وجود ندارد.

جدای از مشکلات مذکور، تجربه کلی ویمسترها درباره اکسین ادز حکایت از سخت گیری به نسبت شدیدتر اکسین ادز در قبول کلیک های ارسال شده به عنوان کلیک قابل قبول دارد که این امر موجب شده است که علی رغم مبلغ به نسبت بالای کلیک ها در سیستم اکسین ادز و اهدای جوایز مختلف، در مقایسه با سایر سیستم های با مبلغ کمتر به ازای هر کلیک، درآمد وبمستر در سیستم اکسین ادز کمتر باشد.

بازده درآمدی سیستم تبلیغاتی OxinAds اکسین ادز

در طی یک سالی که از فعالیت سیستم تبلیغاتی اکسین ادز می گذرد، گزارشات فراوانی در مورد این سیستم از وبمسترها دریافت کردیم که اکثر آنها درباره نحوه شمارش کلیک ها در این سیستم بود. ما درباره نحوه شمارش کلیک ها و مدت زمان بلاک آی پی بررسی چندانی انجام ندادیم اما از آنجاییکه وبمسترها اکثرا با چند سیستم همکاری داشتند از آنها خواستیم که به مقایسه بازده درآمدی این سیستم با سیستم های مشابه بپردازند و نتیجه را به ما اعلام کنند.

برای انجام کار وبمستر در مدت ۱۰-۳ روز لااقل یک نوع از تبلیغات (متنی یا گرافیکی) سیستم اکسین ادز را به تعداد برابر و در موقعیت یکسان با تبلیغات سیستمی دیگر در سایت خود قرار داد و آمار تعداد کلیک و درآمد بدست آمده از دو سیستم را محاسبه و مقایسه کرد.

ذکر دو نمونه از دو نوع تبلیغ:
مقایسه های که بین سیستم تبلیغاتی اکسین ادز و سیستم هایی که در شمارش کلیک مشکل فنی دارند و یا محتوی ویروس هستند و یا پرداخت هایشان با مشکل روبرو است از این بررسی حذف شد.

وبمستر الف: در یک بازه زمانی درآمد من از تبلیغات متنی سیستم اکسین ادز ۲۵ هزار تومان و از سیستم دیگر ۳۰ هزار تومان بود. [این وبمستر از تبلیغات متنی لینک باکسی (نوع قدیم) استفاده کرده بود.]

وبمستر ب: در یک بازه زمانی و در مقایسه چند نوع تبلیغات گرافیکی درآمد من از سیستم تبلیغاتی اکسین ادز ۲۰-۱۵ درصد کمتر از سیستم تبلیغاتی دیگر بود. [این وبمستر از تبلیغات گرافیکی تصادفی و ثابت استفاده کرده بود.]

یک نکته در تمام بررسی ها مشاهده شد و آن اینکه علی رغم اینکه نرخ تبلیغات متنی و گرافیکی در سیستم تبلیغاتی اکسین ادز ۵/۱ تا ۵/۲ برابر سایر سیستم ها است اما درآمد نهایی وبمستر از این سیستم از سایر سیستم ها بیشتر نیست.

البته سیستم تبلیغاتی اکسین ادز نقاط قوتی نیز دارد و وبمسترهایی حرفه‌ای معمولا با چند سیستم تبلیغاتی به طور همزمان همکاری دارند.

شما وبمستر گرامی، می توانید این بررسی را خود انجام دهید و نتایج آن را برای ما ارسال کنید.