پیگیری اعتراض یک وبمستر از سایت کینگ ادز

یکی از وبمسترهای همکار با سیستم تبلیغاتی کینگ ادز در گزارشی که به تایید مدیر کینگ ادز نیز رسیده است اعلام نمود که مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ ادز در چند ماه اخیر هیچ مبلغی از درآمد وی را پرداخت نکرده و بیش از نیمی از درآمد وی را از پنل کاربری حذف کرده است.

پس از دریافت گزارش وبمستر، این موضوع را پیگیری کردیم. یکی از دلایل مدیر KingAds این بود که ۳۰ درصد از بازدید کننده های این وبسایت، تنها از یک کشور خارجی بوده اند و نتیجه گرفته بودند که این وبمستر از یک فیالترشرکن برای ثبت کلیک های تقلبی استفاده کرده است. البته مدیر کینگ ادز عنوان کردند که موارد دیگری از عملکرد خلاف توافقنامه نیز از سوی وبمستر رخ داده، ولی مدرکی برای اثبات این موارد ارائه نکردند. همچنین از ما خواستند که پاسخ ایشان خصوصی بماند.

پس از دریافت این پاسخ، از ایشان خواستیم آمار و اطلاعات مربوط به کلیک ها و آی پی های خارجی مورد ادعای خود را برای ما یا برای وبمستر ارسال کنند، ولی ایشان از ارائه این اطلاعات خودداری نمودند.

چند نکته
۱- خصوصی بودن جواب: اگر وبمستری به هر علت متقلب تشخیص داده شود لازم است دلایل کافی به وی ارائه شود و این از حقوق وبمستر است. همچنین سایت تبلیغ اینفو با انتشار صحبت های مطروحه، به وظیفه اطلاع رسانی خود عمل کرده و در این موارد قضاوت را به عموم واگذار می کند.

۲- ورود کاربران با آی پی های خارجی، لزوما دلیلی برای تقلب نیست. حتی اگر درصد این بازدیدها بالا باشد. به عنوان مثال اگر یکی از تصاویر موجود در وبلاگ شما مورد توجه سرویس جستجوی عکس سایت گوگل Images.Google.com در یک کشور خاص قرار گیرد و در صفحه اول نتایج ظاهر شود، می تواند بازدیدکنندگان زیادی را از آن کشور به سوی وبلاگ شما روانه کند. (همان طور که می دانید نتایج جستجوی گوگل در کشورهای مختلف متفاوت است.)

۳- اگر مدیر سیستم تبلیغاتی در قوانین سیستم ذکر کرده باشد که مثلا بیش از ۱۰% آی پی خارجی قبول نمی کند، می تواند مقدار بیش از ۱۰% آن را محاسبه نکند، ولی تنبیه وبمستر به خاطر داشتن بازدید خارجی به هیچ عنوان عادلانه نیست.

۴- با توجه به بلاک آی پی ۲۴ ساعته در سیستم تبلیغاتی کینگ ادز و با توجه به مبلغ هر کلیک و درآمد وبمستر، امکان کسب ۳۰% از درآمد فقط با یک آی پی خارجی غیر ممکن به نظر می رسد. در این مورد نیز از مدیر سیستم سوال کردیم ولی پاسخی دریافت نکردیم.

۵- تقلب وبمستر باید اثبات شود و درآمد کسب شده با تقلب به وبمستر تعلق ندارد. اما عدم ارائه گزارشات آماری سیستم به وبمستر و حذف مقداری از درآمد او بدون اطلاع قبلی قابل قبول نیست. همچنین فعال نگاه داشتن حساب کاربری وبمستر پس از اینکه متقلب بودن ایشان برای مدیر سیستم به اثبات رسید، مفهوم خوبی ندارد.

۶- راه های حرفه ای زیادی برای جلوگیری از تقلب و شناسایی متقلبین وجود دارد که باید از آن ها استفاده کرد و استناد به حدس و گمان مجاز نمی باشد. متاسفانه فعالیت برخی مدیران سیستم های تبلیغاتی هنوز به صورت حرفه ای در نیامده و در هنگام مواجهه با موارد مشکوک به تقلب، به صورت ابتکاری عمل می کنند که البته اخبار آن به اطلاع شما رسیده و می رسد. لازم است این مدیران سیستم های خود را به روز کنند و به حقوق وبمسترها احترام بگذارند. همچنین در صورت مشاهده عملکرد خلاف توافقنامه از سوی وبمستر اقدام به تهیه مدرک (به عنوان مثال ذخیره تصویر وبلاگ نمایش دهنده تبلیغات) نمایند تا در صورت انکار مورد توسط وبمستر، موضوع قابل بررسی باشد.

گزارش پرداخت کینگ ادز

سیستم تبلیغاتی کینگ ادز در ماه گذشته موجودی وبمسترها را پرداخت نمود.

این سیستم که قبلا با نام و آدرس تبلیغ ادز فعالیت داشت هم اکنون به نام و آدرس kingads تغییر مکان داده است.

اطلاعات بیشتر درباره کینگ ادز یا همان تبلیغ ادز را در اینجا بخوانید.

گزارش پرداخت تبلیغ ادز

سیستم تبلیغاتی تبلیغ ادز در اردیبهشت ۸۷ موجودی وبمسترها را پرداخت نمود. این سیستم تاکنون در واریز موجودی وبمسترها تاخیری نداشته است.

اطلاعات بیشتر درباره تبلیغ ادز را در اینجا بخوانید.

گزارش پرداخت تبلیغ ادز

سیستم تبلیغاتی تبلیغ ادز در فروردین ۸۷ موجودی وبمسترها را پرداخت نمود. این سیستم تاکنون در واریز موجودی وبمسترها تاخیری نداشته است.

اطلاعات بیشتر درباره تبلیغ ادز را در اینجا بخوانید.