شکایت از king30d – کینگ سی دی

با توجه به افزایش تعداد شکایات وارده از سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی، تصمیم گرفتیم این موضوع را با شرکت هاست ایران که تامین کننده میزبانی وب این سیستم تبلیغاتی است در میان بگذاریم.

معمولا در شرکت های هاستینگ بزرگ در کشورهای مختلف رسم بر این است که وقتی وبسایتی اقدام به تخلف می کند (شایع ترین این تخلفات انتشار مطالب مشمول قانون کپی رایت است)، در صورتی که بازدیدکننده ای با ارائه اسناد کافی متخلف بودن مدیر وبسایت را به شرکت تامین کننده هاستینگ اثبات کند، اکانت کاربری این مدیر تا زمان برطرف شدن مشکل معلق می شود. البته این کار هیچ مشکل حقوقی برای شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ ایجاد نمی کند، چون معمولا این شرکت ها در زمان عقد قرارداد میزبانی، حق مسدود نمودن اکانت کاربران را به هر دلیل و در هر زمان برای خود محفوظ می دارند.

در تاریخ ۲۸ آبان ایمیلی برای شرکت هاستیران ارسال کردیم. در این نامه برای مدیریت شرکت هاستیران نوشتیم که متاسفانه سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی عملکرد بسیار نامناسبی در قبال وبمسترها داشته و تاکنون گزارش های زیادی از “عدم پرداخت موجودی وبمسترها” یا “حذف شناسه کاربری ایشان قبل از موعد پرداخت” دریافت کرده ایم و از ایشان سوال کردیم اگر متخلف بودن این وبسایت برایشان ثابت شود، آیا امکان تعلیق دامنه یا میزبانی وجود دارد یا خیر؟ ولی متاسفانه هنوز پاسخی دریافت نکرده ایم.

به وبمسترهای معترض پیشنهاد می کنیم شکایات خود را به همراه مدارک و مستندات کافی برای شرکت هاستیران ارسال نمایند.

نکته دیگر این که تا مدتی پیش نام صاحب امتیاز دامنه این وبسایت آقای حامد ساعتی بود. (ایشان تاکنون کار کدنویسی و آماده سازی نرم افزار سیستم تبلیغاتی ده ها سایت ایرانی را بر عهده داشته اند.) با توجه به این موضوع از ایشان خواهش کردیم در صورتی که هنوز به این دامنه دسترسی دارند با وبمسترهای شاکی همکاری کنند، ولی طبق گفته ایشان، اکنون دامنه به مدیر سایت کینگ سی دی منتقل شده و ایشان به دامنه مزبور دسترسی ندارند.

اخبار مرتبط
کینگ ۳۰ دی و عضویت وبمسترهای نا آشنا
کینگ ۳۰دی: ۲۵۰ ریال برای هر کلیک یا ۴۰ ریال یا هیچ

کینگ ۳۰ دی و عضویت وبمسترهای نا آشنا

بنا به گزارش چند وبمستر درباره سیستم تبلیغاتی کینگ ۳۰ دی (King30d)، مدیر این سیستم پس از رسیدن موجودی وبمسترها به حداقل پرداخت و در زمان واریز پورسانت از پرداخت پورسانت به آنها خودداری کرد و در پاسخ به اعتراض آنان با ادبیات نامناسبی با آنان برخورد و اکانت آنها را حذف کرد.

درباره این سیستم تاکنون گزارشات عدم پرداخت متعددی برای ما ارسال شده است و این در حالی است که مدیر این سیستم در پاسخ پیگیری های ما عنوان نمودند که وقتی برای پاسخگویی ندارند!

حاشیه:
در حالیکه اکثر وبمسترها در اولین همکاری خود با سیستم های تبلیغاتی به طور محدود و در حد حداقل پرداخت با این سیستم ها همکاری می کنند یکی از وبمسترهای فوق عنوان نمود که مبلغی در حدود ۳ برابر حداقل پرداخت از ایشان طلبکار است!

اطلاعات بیشتر درباره این سیستم تبلیغاتی کینگ ۳۰ دی را در اینجا بخوانید.

کینگ ۳۰دی: ۲۵۰ ریال برای هر کلیک یا ۴۰ ریال یا هیچ

در کمتر از یک ماه قبل سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d راه اندازی شد و در خلال این مدت تعدادی از وبمسترها در آن عضو شدند. این سیستم تبلیغاتی که خود را بهترین سیستم تبلیغاتی می داند و ادعا دارد که حداقل به هر کلیک ۲۵۰ ریال پرداخت می کند در عمل برای هر کلیک کمتر از ۴۰ ریال در نظر می گیرد و چون با اعتراض وبمستری مواجه شود، اعتراض را ایمیل بازی و خاله زنک بازی می داند و موجودی وبمستر را صفر می کند و نهایتا به ایمیل ایشان پاسخ نمی دهد.

متن زیر محتوای ایمیل های رد و بدل شده بین یک وبمستر باسابقه و مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d است. (تصویر کلیه نامه ها موجود است و با توجه به حجم آنها و نوشتن ایمیل ها با فونت لاتین، فارسی شده آن را برای اطلاع شما وبمسترهای عزیر و مدیران محترم آماده نمودیم.)

——————-
مدیر این سیستم تبلیغاتی در موخه ۲۲ اردیبهشت یعنی ۳ روز قبل از موعد پرداخت اعلام نمود که:

با سلام خدمت اون دسته از دوستانی که با روشهای نامعمول در حال فعالیت می باشند اعلام می کنیم: تمامی تخلفات ثبت و کسر می شوند و در آخر هر ماه نحوه ی عملکرد این عزیزان برایشان ایمیل خواهد شد تا خود نیز نحوه عملکرد خودرا مشاهده نمایند ! (( در صورت ادامه داشتن اینگونه همکاری ها، ما مجبور به کاهش قیمت خواهیم شد!))

توضیح: یک وبمستر در مراجعه به پنل خود متوجه کم شدن درآمد خود و ناهمخوانی تعداد کلیک قابل قبول با درآمد می شود و حدس می زند که مدیر سیستم با توجه به خبر فوق مبلغ پرداختی به ازای هر کلیک را کاهش داه است به مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d ایمیل می زند.

وبمستر:

مطلبی که شما درباره تخلفات در قسمت اخبار سایت خود نوشته اید مبهم است شما از تخلفات صحبت کردید اما نمونه های آن را عنوان نکردید و بعد با تایید تخلفات و ناتوانی خود به جلوگیری از آن از کاهش قیمت ها برای جلوگیری از ضرر خود سخن گفتید. اگر تخلفی وجود دارد لازم است معیارهای آن مشخص و با آن برخورد شود.

مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d:

تخلفات: روبات ها، تحریک کردن برای کلیک، سایت های غیر اخلاقی، استفاده فقط از کد لینک باکس، سایت های فیلتر شده و کلیک های پیاپی از یک آی پی
در ضمن ما موظف به پاسخ به هیچ کاربری نیستیم اما جواب می دیم تا حساب ما از زر سی دی و آ جی پی شاپ جدا باشه

وبمستر:

استفاده فقط از کد لینک باکس مخالف قوانین شما نیست
ما بار دگر قوانین شما را مطالعه کردیم و به چنین موردی برخورد نکردیم
لازم به ذکر است که تعدادی از مدیران سیستم ها به اصرار از ما درخواست دارند که از لینک باکس استفاده شود و بعضا این مطالب را در سایت خود نوشته اند.

در عصر دیروز تعداد کلیک قابل قبول در پنل ما ۱۲۳۶ بود و مبلغ ۱۷۳۴۶۰
الان تعداد کلیک قابل قبول ۱۲۹۹ و مبلغ ۱۷۵۸۹۰ ریال است یعنی نرخ هر کلیک شما کمتر از ۴ تومان محاسبه می شود جریان چیست؟

مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d :

من به کسی اجازه نمی دم که بخواد تو مسائل من دخالت کنه و بخواد لحنش دوستانه باشد
شما هم سعی کنید که سرتون تو کار خودتون باشه و بیشتر از گلیمتون نرید

سایت منه من می گم چی تخلف است هر وقت تو هم سایت داشتی از این حرفا بزن
حالا اگر سایت خودت بود و کسی عین خودت باهات حرف می زد اصلا جواب نمی دادی
در ضمن یو فقط تبلیغات باکس رو گذاشتی و من پرداختی به یو نخواهم داشت
بای

وبمستر:

سلام
قیمت تبلیغات شما چند است یعنی به ازای هر کلیک چند تومان پرداخت می شود؟
برای واریز پورسانت گذاشتن چه کدهایی ضروری است؟

مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d:

قیمت تبلیغات مشخصه جلوی هر بنر یا لوگو نوشته شده
از ۲۵۰ ریال هست تا ۶۰۰ ریال
قیمت تبلیغات باکس هر کلیک ۱۵۰ تا ۲۵۰ ریاله
استفاده از هر دو مورد ضروریه

توضیح: در سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d نرخ هر کلیک متنی ۲۵۰ ریال و هر کلیک گرافیکی ۶۰۰-۳۰۰ ریال اعلام شده است و در هیچ کدام از مواد توافق نامه عنوان نشده که استفاده از لینک باکس باید به همراه بنر باشد.

وبمستر:

اما در عصر دیروز تعداد کلیک قابل قبول در پنل ما ۱۲۳۶ بود و مبلغ ۱۷۳۴۶۰
الان تعداد کلیک قابل قبوا ۱۲۹۹ و مبلغ ۱۷۵۸۹۰ ریال است یعنی نرخ هر کلیک شما کمتر از ۴ تومان محاسبه می شود جریان چیست؟

مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d:

از قدیم گفتن رو بدی طرف آستر هم می خواد
شما سایت هایی مثل سایت های فراهانی را می خواید که حتی جوابتون رو هم نده
اگه شما خاله زنک ها می خوایید بشینید و هی ایمیل بازی کنید ما وقت این کارو نداریم

در تماس بعدی توسط وبمستر، مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d در پاسخ نهایی خود عنوان می کند:

یو و وبت کوچکتر از این حرفاست که بخوام وقتم را با این حرفای خاله زنکی هدر بدم

و موجودی وبمستر را صفر کرد.

تجزیه و تحلیل:
۱- ایشان در آغاز عنوان نمود که به ایمیل وبمستر پاسخ می دهد تا حساب وی از سیستم های با سابقه نامناسب جدا باشد، اما با مطالعه کامل تمام ایمیل ها ما هیچ پاسخ منطقی از طرف مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d مشاهده نکردیم و ایشان نیز قدم در همان راه ناصواب گذاشتند و دنباله رو آن سیستم های با سابقه نامناسب شدند.

۲- مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d می تواند متن توافق نامه را تدوین کند اما انتظار اجرای قوانین نانوشته توسط وبمستر امری ناصواب است، تغییر قوانین لازم است که به اطلاع وبمسترها برسد، در مورد سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d ما نیز قوانین این سیستم را مطالعه کردیم و متوجه شدیم که مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d اجرای قوانین نانوشته را از وبمسترها طلب می کند.

۳- اکثر مدیران سیستم های تبلیغاتی با روش های گوناگون وبمستر را به سمت و سویی سوق می دهند که از تبلیغات متنی استفاده کند و اینکه مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ ۳۰ دی king30d استفاده از لینک باکس را مفید تشخیص نمی دهد می تواند ناشی از تجربه کم ایشان باشد.

۴- پاسخ کامل، منطقی و محترمانه به وبمستر از حقوق غیر قابل سلب وبمستر است و مدیر سیستم تبلیغاتی کینگ ۳۰دی king30d با عدم پاسخگویی به این وبمستر، حقوق وی را نادیده گرفته است.

۵- مبالغی که برای هر کلیک در سایت اعلام می شود لازم است که پرداخت شود و ما در مورد سیستم تبلیغاتی کینگ سی دی king30d دیدم که در سایت ایشان برای تبلیغ متنی ۲۵۰ ریال اعلام شده است و خود ایشان در پاسخ وبمستر مبلغ ۱۵۰ ریال را عنوان می کنند و در عمل مبلغ ۴۰ ریال اعمال می شود و با اعتراض وبمستر موجودی وی صفر می شود.

۶- پرداخت مبالغ موجودی وبمستر از تکالیف مدیر سیستم تبلیغاتی است که لازم است بر اساس توافق نامه پرداخت شود و در صورتیکه مدیر سیستم تبلیغاتی، وبمستر را به تقلب متهم می نماید لازم است که مدارک و مستندات قابل قبولی ارائه کند و مطابق توافق نامه بررسی شود.

توجه: با نزدیک شدن فصل تابستان، سیستم های تبلیغاتی فراوانی ارائه می شوند که بعضا اصول حرفه ای مدیریت یک سیستم تبلیغاتی را رعایت نمی کنند و موجب ضرر و زیان وبمسترها و اتلاف وقت آنها و آسیب به رشد و توسعه تجارت الکترونیک می شوند، خوب است که شما وبمستر گرامی از سیستم های تبلیغاتی باسابقه و خوش نام استفاده کنید و اطلاعات و اخبار خود را درباره سیستم های تبلیغاتی سریعتر از قبل به ما اطلاع دهید تا با انتشار آن از ضرر و زیان دیگر وبمسترها جلوگیری شود.