دامنه Cdtoop.com سیستم سبزگستر منقضی شد

نام دامنه سایت CDToop.com از تاریخ ۲۱ Dec منقضی شده و در نتیجه وبسایت و کدهای تبلیغاتی این سیستم لود نمی شود.

تا این لحظه اطلاعات بیشتری از این موضوع در دست نیست. تصویر صفحه اصلی سایت در ساعت ۴:۰۰ ب.ظ امروز:

CDToop

به وبمسترها پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از خسارت مالی تا زمان برطرف شدن مشکل، تبلیغات این سیستم تبلیغاتی را از وبسایت/وبلاگ های خود حذف کنند. البته در صورتی که مدیر سیستم نسبت به تمدید دامنه اقدام کنند، معمولا در کمتر از ۱ ساعت دامنه به حالت اول باز می گردد. در صورت برطرف شدن مشکل، خبر آغاز به کار مجدد وبسایت را در پی نوشت همین خبر اعلام خواهیم نمود.

بر اساس گزارشات وبمسترها و بر مبنای اطلاعات موجود در Whois دامنه ها مشاهده می شود که صاحب امتیاز هر دو دامنه ی CDToop.com و PGGClick.com یک نفر می باشد: تصویر یک، تصویر دو.

پی نوشت (۲دی، ساعت ۲بعدازظهر):
مشکل وبسایت سیستم تبلیغاتی CDToop.com برطرف شده و این سایت فعالیت خود را از سر گرفته است. اما سرعت لود سایت بسیار پایین و در حد صفر است.

حاشیه
درباره این سیستم گزارشات متعددی مبنی بر عدم پرداخت موجودی و صفر کردن موجودی وبمسترها برای ما ارسال شده و مدیر سیستم در این موارد پاسخی برای ما ارسال نکرده است.

گزارش عدم پرداخت و مرور سیستم تبلیغاتی CDToop سبز گستر

بر اساس اطلاعات و مستندات موجود سیستم تبلیغاتی سبز گستر از پرداخت پورسانت وبمسترها به دلایل مختلف خودداری می‌کند و به جای آن به انتشار خبر پرداخت موجودی وبمسترها اقدام می‌نماید!

در ذیل با مروری کوتاه بر عملکرد ایشان، به برخی از دلایل ایشان برای عدم پرداخت موجودی وبمستر اشاره می‌شود.

الف) وبمستری از ایشان درباره امکان خرید از محصولات فروشگاه‌های مرتبط، با اعتبار خود در سیستم تبلیغاتی سبزگستر سوال می‌نماید و مدیر سیستم تبلیغاتی سبزگستر چند ماهی است که در حال قیمت گرفتن از محصولات و ارائه به وبمستر است و با این بهانه از پرداخت پورسانت وبمستر خودداری می‌کند و از وبمستر می‌خواهد که شکیبا باشد!

ب) مدیر سیستم تبلیعاتی سی دی توپ، بدون ارائه هیچ گونه دلیل و مدرکی ادعا دارد که در چند هفته قبل سیستم تبلیغاتی ایشان حک شده است. ایشان این موضوع را با مشکلات مربوط به پنل نود کلیک (پارس نود) ارتباط می‌دهد و با این ادعا، موجودی وبمسترها را صفر کرده است و ادعای داشتن موجودی توسط وبمسترها را ادعایی واهی می‌خواند و از پرداخت درآمد ایشان امتناع می‌نماید. این در حالی است که پنل سیستم تبلیغاتی سبزگستر (نام طراح یا مترجم: آقای ساعتی) با پنل پارس نود (نام طراح یا مترجم: آقای رهبری) متفاوت است و تاکنون گزارشی مبنی بر حک این سیستم از طرف سایر استفاده کنندگان ارسال نشده است. همچنن بر فرض واقع شدن این مساله، ایشان با ادعای داشتن چند هزار کاربر لازم بود که یک بک‌آپ روزانه از دیتابیس داشته باشد که اینطور به نظر می‌رسد که ایشان هیچ بک‌آپی نداشته یا قصد استفاده از آن را ندارد و ادعای وبمسترها را نیز نمی‌پذیرد!

ج) در نتیجه مشکلات فوق، وبمسترها برای جلوگیری از ضرر و زیان بیشتر خود تبلیغات سیستم سبز گستر را از وب‌سایت‌های خودحذف کردند و مدیر سبزگستر (CDToop) با تغییر یکطرفه توافق نامه و افزودن این بند که پرداخت پورسانت فقط به وبمسترهایی انجام می‌شود که به همکاری خود ادامه دهند، از پرداخت پورسانت وبمسترها خودداری می‌کنند. این در حالی است که اولا این بند از لحاظ حقوقی هیچ جایگاهی ندارد. ثانیا طبق توافق نامه ایشان موظف بود که هر ۱۰ روز یک بار پورسانت وبمسترهایی را که به حداقل پرداخت رسیده‌اند را بپردازد که ایشان به تعهدات خود عمل نکرده است و پورسانت وبمسترها حداقل برای چندین دوره متوالی پرداخت نشده است و این حق طبیعی وبمستر است که با حذف تبلیغات سیستمی که به تعهدات خود پایبند نیست از ضرر بیشتر جلوگیری کند.

د) گزارشات حکایت از آن دارد که ایشان از پرداخت پورسانت وبمسترهایی که به دور از این ماجراها تبلیغات ایشان را در وب خود حفظ کرده‌اند نیز خودداری نموده است و این در حالی است که هر ۱۰ روز یک بار به جای پرداخت پورسانت وبمسترها، خبر پرداخت پورسانت وبمسترها توسط ایشان در سایت خود منتشر می‌شود!

حاشیه:
در یک بررسی، سیستم تبلیغاتی ایشان حاوی ویروس بود که با تذکرات موکد نسبت به حذف آن اقدام نمود و هم اکنون نیز سایت دیگری با نام ایشان اقدام به ارسال کدهای مخرب می‌نماید که تذکرات فراوان به ایشان در این مورد موثر واقع نشده است.

آدرس سایت ایشان سی دی توپ (CDToop) است و ایشان نام سبز گستر را برای سیستم تبلیغاتی خود انتخاب کرده است که امید داریم که این نام صرفا تجاری باشد.

پس از دریافت گزارشات وبمسترها، از روی اطلاعات موجود در Whois دامنه ها متوجه شدیم صاحب امتیاز هر دو دامنه ی CDToop.com و PGGClick.com یک نفر می باشد: تصویر یک، تصویر دو.